Biuro Rachunkowe  
 
Bieżące informacje biura
 

Mikrorachunek podatkowy (indywidualny rachunek podatnika do wpłat jego podatków) należy stosować do wpłat do urzędu skarbowego od 01.01.2020 r.
Proszę ustawić w parametrach swojego banku nowy rachunek do wpłat podatków. Nr tego konta otrzymali Państwo w e-mail z naszego biura, na tej informacji widoczny
jest on przy każdym rodzaju podatku. Przed pierwszą wpłatą do u.s.KONIECZNIE proszę sprawdzić czy mikrorachunek zawiera NIP firmy / NIP wspólnika (spółki).
Wraca obciązęnie/ulga na złe długi. Firma która nie zapłaciła zobowiązania, a upłynęło 90 dni od terminu płatności MUSI wyrzucić netto z kosztów i obciążyć się VAT
wierzyciel MOŻE odliczyć netto od przychodów i zgłosić ulgę w odliczeniu VAT. W związku z tym wracamy do comiesięcznych oświadczeń ws. uregulowania płatności.
Faktury o wartości ponad 15 tys. zł należy regulować wyłącznie przlewem. Przed wykonaniem płatności trzeba sprawdzić czy konto, które podał kontrahent jest
zamieszczone w wykazie podatników podatku VAT (tzw. biała lista). Obowiązek dotyczy sytuacji, gdy wystawca danej faktury jest podatnikiem VAT czynnym.
Uwaga płatność dla usług i towarów wskazanych w załączniku 15 ustawy o VAT musi odbyć się z zastosowaniem "MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI"
(split payment). Naruszenie tej zasady oznacza, że nabywca towarów lub usług traci prawo do zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodów !!!
Od 01.01.2020 r. faktura do paragonu fiskalnego DLA FIRMY TYLKO jeśli paragon zawiera NIP NABYWCY ! W innym wypadku sprzedawca zapłaci VAT dwukrotnie !
Prosimy dostarczać remanenty na dzień 31.12.2019 r. Pozwoli to prawidłowo oszacować, czy wskazane jest w Państwa firmie wprowadzenie zmian co do zasad
opodatkowania na 2020 r.
Dieta za dobę delegacji krajowej wynosi 30 zł. W razie zapewnienia posiłków w czasie delegacji proszę odpowiednio korygować wysokość diety.
Przypominamy o nowej (pierwszy rok korzystania za 2019 r.) uldze temomodernizacyjnej. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z zasadami
https://www.pit.pl/aktualnosci/ulga-termomodernizacyjna-objasnienia-mf-964854

 

 

 

 

 

Delegacje, diety
Dieta podróże służbowe krajowe: 30 zł doba.

Zwrot kosztów noclegu lub ryczałt za nocleg 150% diety.

Zwrot kosztów przejazdu oraz zwrot kosztów dojazdów na miejscu lub 20% ryczałt na dojazdy.

 

Jeżeli podróż trwa krócej niż dobę to od 8 do 12 godz. przysługuje 1/2 diety, powyżej 12 godz. - pełna dieta.
Jeżeli podróż trwa dłużej niż dobę, to za każdą pełną dobę przysługuje dieta w pełnej wysokości, a za kolejną rozpoczętą dobę do 8 godz. przysługuje 1/2 diety, powyżej 8 godzin - pełna dieta.
 
 
Ryczałt samochód osob.
Stawki "kilometrówki" dla pojazdów osobowych nie wprowadzonych na środki trwałe w prowadzonej działalności gospodarczej.
Samochody osobowe o pojemności silnika powyżej 900 cc - 0,8358 zł / km.
Samochody osobowe o pojemności silnika               do 900 cc - 0,5214 zł / km.
 
 
 
  Copyrights © PROBIT 2011. All Rights Reserved. Strona głowna  |   O nas   |   Oferta   |   Informacje   |   Dla klientów   |   Kontakt  

Opracowano: PROBIT OKR