Biuro Rachunkowe  
 
Bieżące informacje biura
 

Przypominamy o oznaczaniu towarów i usług odpowiednimi kodami GTU oraz faktur dla których zastosowano procedury w tym: TP - transakcje z podmiotami
powiązanymi ( rodzinne do drugiego stopnia i kapitałowe) oraz MPP (obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności).
ZŁE DŁUGI: firma która NIE ZAPŁACIŁA zobowiązania, a upłynęło 90 dni od terminu płatności MUSI wyrzucić netto z kosztów i obciążyć się VAT.
Konicznie należy poinformować nasze biuro o takiej sytuacji !!!
Faktury o wartości ponad 15 tys. zł należy regulować wyłącznie przlewem. Przed wykonaniem płatności trzeba sprawdzić czy konto, które podał kontrahent jest
zamieszczone w wykazie podatników podatku VAT (tzw. biała lista). Obowiązek dotyczy sytuacji, gdy wystawca danej faktury jest podatnikiem VAT czynnym.
Uwaga płatność dla usług i towarów wskazanych w załączniku 15 ustawy o VAT musi odbyć się z zastosowaniem "MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI"
(split payment). Naruszenie tej zasady oznacza, że nabywca towarów lub usług traci prawo do zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodów !!!
Dieta za dobę delegacji krajowej wynosi 30 zł. W razie zapewnienia posiłków w czasie delegacji proszę odpowiednio korygować wysokość diety.

 

 

 

 

 

Delegacje, diety
Dieta podróże służbowe krajowe: 30 zł doba.

Zwrot kosztów noclegu lub ryczałt za nocleg 150% diety.

Zwrot kosztów przejazdu oraz zwrot kosztów dojazdów na miejscu lub 20% ryczałt na dojazdy.

 

Jeżeli podróż trwa krócej niż dobę to od 8 do 12 godz. przysługuje 1/2 diety, powyżej 12 godz. - pełna dieta.
Jeżeli podróż trwa dłużej niż dobę, to za każdą pełną dobę przysługuje dieta w pełnej wysokości, a za kolejną rozpoczętą dobę do 8 godz. przysługuje 1/2 diety, powyżej 8 godzin - pełna dieta.
 
 
Ryczałt samochód osob.
Stawki "kilometrówki" dla pojazdów osobowych nie wprowadzonych na środki trwałe w prowadzonej działalności gospodarczej.
Samochody osobowe o pojemności silnika powyżej 900 cc - 0,8358 zł / km.
Samochody osobowe o pojemności silnika               do 900 cc - 0,5214 zł / km.
 
 
 
  Copyrights © PROBIT 2011. All Rights Reserved. Strona głowna  |   O nas   |   Oferta   |   Informacje   |   Dla klientów   |   Kontakt  

Opracowano: PROBIT OKR